wizyta u fizjoterapeuty

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty?

Fizjoterapia jest bardzo obszerną dziedziną opieki zdrowotnej, a wskazania do wizyty u fizjoterapeuty mogą być różne. Najczęściej udajemy się do gabinetu specjalisty, gdy mamy problemy z przewlekłymi bólami, które mogą się pojawiać nie tylko podczas intensywnego wysiłku, ale też przy wykonywaniu codziennych czynności. Do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty powinniśmy się przygotować podobnie jak do pierwszej wizyty w gabinecie lekarskim.

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty, która rozpoczyna się od wywiadu

Nawet gdy mamy wypisane skierowanie do gabinetu fizjoterapeuty, do pierwszej wizyty powinniśmy się przygotować podobnie jak do wizyty u lekarza-specjalisty. Fizjoterapeuta na początku przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, który będzie skoncentrowany na naszych dolegliwościach. Będziemy musieli opowiedzieć dokładnie, co sprawia nam ból i dyskomfort, z czym mamy problem, jak długo to trwa. Jeżeli znamy przyczyny (np. uraz, wypadek, operacja), wspomnijmy o nich. Fizjoterapeuta zapyta, czy obserwujemy u siebie dodatkowe objawy, więc zastanówmy się przed wizytą, czy może coś jeszcze nas niepokoi? Czy np. nie czujemy nasilonego zmęczenia, nie mamy problemów z częstszymi bólami głowy, z koncentracją, jedzeniem, snem?

Dokumentacja medyczna i wygodne ubranie – to wystarczy

Zabierzmy ze sobą dokumentację medyczną, która jest związana z problemem, z którym odwiedzamy fizjoterapeutę. Nie będziemy potrzebować niczego więcej poza wygodnym ubraniem. Nie musimy kupować specjalnego stroju, szukać instrukcji dot. dress code na rehabilitacji, podejdźmy do tematu na luzie – dosłownie. Fizjoterapeuta będzie pracował z naszymi plecami? – Załóżmy górę, którą komfortowo zdejmiemy i dół, w którym wygodnie będziemy leżeć i siedzieć; analogicznie w przypadku pracy z innymi częściami ciała.


Add Comment

Your Email address will not be published