Rehabilitacja w Dąbrowie Górniczej

Rehabilitacja to doskonały sposób na poradzenie sobie z różnego rodzaju dolegliwościami. Jest ona polecana zwłaszcza po zabiegach. Wówczas do przywrócenia pełnej sprawności konieczne są regularne sesje fizjoterapeutyczne oraz wykonywanie ćwiczeń dostosowanych do potrzeb pacjenta. Niekiedy rehabilitacja trwa miesiącami, jednak bez niej, często niemożliwe jest uzyskanie pełnej sprawności, ruchomości stawów oraz elastyczności tkanki mięśniowo-powięziowej sprzed zabiegu.

Kiedy konieczna jest rehabilitacja?

Rehabilitacja jest skierowana do osób po wypadkach, operacjach, schorzeniach układu mięśniowego-powięziowego czy kostnego. Przeprowadzają ją rehabilitanci, czyli osoby z odpowiednim wykształceniem. Wiedzą, jak funkcjonuje ludzkie ciało, a także jak radzić sobie z konkretnymi problemami pacjentów w sposób bezpieczny. Nasi rehabilitanci w Dąbrowie Górniczej oraz okolicznych miejscowościach takich jak Sosnowiec, Będzin, Czeladź cechują się nie tylko profesjonalizmem, lecz także empatycznym podejściem. Naszą misją jest traktowanie, każdego pacjenta w szczególny i indywidualny sposób, aby zmaksymalizować pozytywny efekt terapii.

Rehabilitacja jest niezbędna przede wszystkim w takich przypadkach, jak:

  • urazy,
  • operacje,
  • zmiany zwyrodnieniowe, przeciążeniowe,
  • nerwobóle,
  • wady postawy
  • dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych.

To, czy w danym przypadku konieczne jest zastosowanie fizjoterapii, zależy od stanu zdrowia pacjenta. Zawsze terapię poprzedzamy kompleksowym badaniem i szczegółowym wywiadem.

Przeprowadzamy rehabilitację w Dąbrowie Górniczej i okolicznych miejscowościach.