terapia manualna

Dowiedz się, w czym może Ci pomóc terapia manualna

Wiele szczególnie uciążliwych i bolesnych schorzeń trudno wyleczyć, korzystając wyłącznie z farmakoterapii lub ingerencji chirurgicznych. Dotyczy to zwłaszcza problemów ze stawami, mięśniami oraz układem nerwowym. W takim przypadku jednym z najlepszych rozwiązań jest skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty. Przekonajmy się, czym jest terapia manualna i sprawdźmy, kiedy jest zalecana.

Czym jest terapia manualna?

Ta metoda leczenia – poprzez zastosowanie m.in. mobilizacji, manipulacji, technik mięśniowo-powięziowych i nerwowych – oddziałuje na struktury, które mogą być potencjalnym źródłem bólu. Działania fizjoterapeuty wpływają na poprawę mikrokrążenia, elastyczności tkanek, zwiększenie ruchomości w stawach czy stymulowanie układu nerwowego.

Efektem terapii jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, a także przywrócenie funkcji poszczególnych części ciała pacjenta. Terapia manualna nie skupia się jednak wyłącznie na usuwaniu objawów, ale także przyczynia się do wyeliminowania ich źródeł. Jeżeli zatem poszukujemy nie tylko ulgi w bólu, ale także powrotu do zdrowia – leczenia – warto rozważyć terapię manualną. W Dąbrowie Górniczej usługi tego rodzaju, umożliwiające jak najszybszy powrót pacjenta do aktywności, świadczy gabinet Fizjoplace.

Kiedy watro korzystać z terapii manualnej?

Terapia manualna daje dobre rezultaty w przypadku wielu schorzeń. Jest skuteczna przy problemach z kręgosłupem – m.in. zmianach zwyrodnieniowych, dyskopatii, przepuklinie i wypuklinie krążka międzykręgowego, a także dolegliwościach bólowych pojawiających się wskutek przeciążenia. Okazuje się pomocna również przy dysfunkcjach kończyn – problemach ze stawami w obrębie barków, łokci, nadgarstków, jak również bioder, kolan i stóp. Pozwala na efektywne radzenie sobie z łokciem tenisisty, konfliktem podbarkowym, bocznym przyparciem rzepki czy ostrogami piętowymi. Przynosi ulgę w stanach pooperacyjnych, podczas rehabilitacji stomatologicznej oraz w razie nerwobólów i parestezji.


Add Comment

Your Email address will not be published